Zadzwoń do Nas!
506 078 924

Frezowanie Kominów

Zamontowanie jakichkolwiek nowoczesnych urządzeń grzewczych nieodłącznie związane jest z koniecznością poświęcenia szczególnej uwagi kominom. Specyficzny przekrój kanału może znacznie ograniczać możliwość podłączenia piecyka peletowego, kotła centralnego ogrzewania czy kominka. Dlatego wymiana starszego systemu grzewczego na nowocześniejszy wymaga poszerzenia ciągu komina oraz zwiększenia szczelności przewodu. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązanie jest frezowanie kominów.

Proces frezowania

Frezowanie komina jest procesem polegającym na jego nieinwazyjnym od strony zewnętrznej udrożnieniu. Działanie przeprowadzane są wewnątrz kanału, dzięki czemu nie jest konieczne rozbieranie żadnych elementów konstrukcyjnych budynku, czyli sufitów i ścian. Frez usuwa materiały zalegające wewnątrz przewodu, jednocześnie powstrzymując zanieczyszczenia i pył z komina przed przedostaniem się do mieszkania. W oczyszczonym i poszerzonym przewodzie kominowym montuje się nowy wkład ceramiczny lub metalowy, dobierany na podstawie indywidualnych wymogów technicznych danego budynku.

Zalety frezowania kominów

Wykonanie frezowania pozwala na poprawę ciągu kominowego, a także usunięcie specyficznych zamoknięć i zapachów ze ścian. Przewód oczyszczany jest z brudu, wypływów, sadzy szklistej oraz resztek zaprawy. Takie rozwiązanie daje również możliwość uzyskania wsadu kominowego o większej średnicy oraz ogólną poprawę funkcjonowania systemu wentylacyjnego i grzewczego. Wszystkie prace realizowane są szybko i sprawnie, bez jakiejkolwiek inwazyjności oraz ingerencji w zewnętrzne elementy komina.

Zastosowanie frezowania

Frezowanie kominów zalecane jest szczególnie w przypadku znacznego zanieczyszczenia i zasmolenia kanału kominowego. Operacje tego typu wykonuje się także w sytuacji, gdy komin ma służyć jako wentylacja lub posiada niską szczelność. Frezowanie kominów jest najlepszym rozwiązaniem również w przypadku potrzeby całkowitej rekonstrukcji komina lub po prostu zwiększenia jego przekroju.

Frezowanie Kominów